עיצוב משרדים – הסוד לעיצוב פנים מנצח בעסק ובמשרד

עיצוב משרדים

עיצוב משרדים – הסוד לעיצוב פנים מנצח בעסק ובמשרד – לעיצוב פנים ישנן גישות רבות וסגנונות רבים, המותאמים מן הסתם לרוחו ולסגנונו של כל בעל נכס או לקוח. הכלים הבסיסיים המרכיבים עיצוב משרדים מנצח כוללים גם כלים פונקציונליים רבים, כמו ציוד משרדי, וגם אמצעי עיצוב המעצימים את המסר של המשרד ואת יופיו הויזואלי, בדרך להנעמת האווירה בו. מיומנה של מעצבת פנים

משרדים ובתי עסק משקיעים לא מעט בבנייה ובשיווק של עצמם כנותני שירותים או מספקי סחורה כזו. למעשה, חלקם משקיעים מיליוני שקלים בבנייה ובשיווק של עצמם, כדי למקם את העסק או המשרד במיקום אטרקטיבי, ולהציג את מרכולתם ושירותיהם בפני הצרכנים השונים.

אולם בעוד הבנייה והשיווק זוכים לתשומת לב יתירה ולתכנון מדוקדק, רבים מדי אינם מקדישים מספיק מחשבה לעיצוב הפנים הדרוש לעסק ולמשרד. עיצוב משרדים נכון יכול להשפיע באופן משמעותי ואפילו דרמטי על התוצאות והתוצרים העסקיים של המשרד והעסק, הן באופן ישיר והן באופן עקיף.

עיצוב משרדים ועיצוב חנויות הינם תורה עיצובית והתמחות בפני עצמה של מעצבי ומעצבות פנים. יש בתורה זו מגוון שלם ורחב של שילובים בין פונקציונליות פרקטית לבין קישוטים ואמצעים ויזואליים, כאשר לתוך השילוב הזה נכנס כמובן גם המיתוג של המשרד או העסק.

ציוד משרדי פונקציונלי

לפני הכל, משרד הינו מקום עבודה, המיועד לעבודתם של אנשים על מנת ליצור תוצרים המשרתים את לקוחותיהם. על מנת להשיג מטרה זו, כל ביצוע של עיצוב משרדים צריך לכלול ציוד משרדי פונקציונלי הדרוש לעובדים במשרד על מנת למלא את עבודתם ביעילות ובמהירות.

ציוד משרדי כזה יכלול מן הסתם עזרים משרדיים כגון קלסרים, ניירות, כלי כתיבה שונים, מעטפות, ניירות מכתבים ועוד; כמו כן, חשוב למלא את המשרד בריהוט המשרדי המתאים, לרבות שולחנות עבודה, כיסאות נוחים לישיבה ולעבודה במשך שעות ארוכות, מדפים, ארוניות ועוד; לבסוף, נדרש גם ציוד משרדי אלקטרוני, כמו מחשבים, מדפסות, מסכי קיר להצגת מצגות ועוד.

כאן חשוב לומר כי גם ציוד משרדי יכול להיות מעוצב, ואפילו ממותג. ציוד משרדי מעוצב יכול לכלול צבעים וצורות המתאימות למיתוג הכללי של המשרד והחברה המאכלסת אותו, ואילו המיתוג יכול גם להתאים לצבעי הלוגו המבטאים את רוח העסק, וגם לשאת עליהם את הלוגו של החברה עצמו – במיוחד בכל מה שקשור לציוד משרדי מתכלה, כמו ניירות, מעטפות ועוד.

אמצעים ויזואליים מעוצבים למשרד

מעבר לציוד המשרדי הפונקציונלי, עיצוב משרדים יכלול גם אמצעים ויזואליים שונים, כולל קישוטי קיר, כיתובים ושלטים, צבעים שונים של הקירות, הדלתות והחלונות – וכן אביזרים שונים כמו עציצים, פסלים, תמונות ואמנות משרדית מגוונת.

הרעיון הכללי של אמצעים ויזואליים בעיצוב משרדים הינו להעצים את המסר השיווקי של המשרד מצד אחד, ולהנעים את הזמן של עובדי המשרד הקבועים מצד שני. ההנחה היא שככל שהמראה הכללי של המשרד נעים לעין, כך גם הוא ישרה על עובדיו אווירה רגועה ומעודדת פרודוקטיביות.

גם כאן, כמו בבחירה המוקפדת של ציוד משרדי, יש לבחור אמצעים ויזואליים המעצימים את המסר שהמשרד מבקש להעביר למבקרים בו, שיהיה בהלימה עם המיתוג ויתר המסרים השיווקיים של החברה עצמה. לכן על אותם אמצעים ויזואליים להתאים בצבעים ובתוכן למיתוג הכללי של החברה, לרבות הלוגו, הסלוגן העיקרי, ואפילו הצבעים שישנם באתר האינטרנט של העסק.

תוכן ממומן: מגרסה משרדית- איך לבחור מגרסה מומלצת למשרד5 אטרקציות בצפון שאסור לכם לפספס

עיצוב חנויות

לכל הנושא של עיצוב חנויות ישנה תורה בפני עצמה, שנועדה לא רק להיות מותאמת למיתוג של החנות, אלא להשפיע על החלטות הקנייה והרכישה של המבקרים בחנות. כך למשל למיקום וכיוון המדפים של חנויות יש אסטרטגיה סמויה ברורה, שנועדה לכוון את הלקוחות אל מוצרים מסויימים שהחנות מבקשת לקדם את מכירתם.

בנוסף, מעבר לציוד המשרדי ולעזרים הוויזואליים של החנות, הכוללים בין השאר שילוט הכוונה למוצרים שונים ולמבצעי מכירה משתנים, ישנה תורה שלמה של מידוף מוצרים במקומות אסטרטגיים. כך למשל נהוג לשים מוצרים של מותגים מסויימים על מדפים בגובה עיני הלקוח, לעומת מותגים דומים שרוצים פחות להבליט, המוצבים במדפים תחתונים יותר, מתחת לגובה העיניים של הלקוח.

עיצוב חנויות מוצלח יכלול גם תכנון מוקפד של כל הנראות החיצונית של החנות, לרבות חלון הראווה עם ישנו, השילוט ואפילו התאורה המאירה את החנות עצמה. כל זאת, על מנת למשוך קונים פוטנציאליים לתוך החנות, ולהפוך אותם ללקוחות משלמים ואפילו קבועים.

בהקשר זה, במיוחד בחנויות חדשות, אבל גם במקרה של חנויות ותיקות יותר, כדאי להתייעץ עם מעצבת חנויות, המתמחה באסטרטגיית עיצוב פנים וחוץ לחנויות. מעצבת חנויות תדע להתייחס הן לפן העיצובי של החנות והן לפן השיווקי של האסטרטגיה העיצובית הזו.

החשיבות של מעצבת פנים

בין אם מדובר בפרויקט עיצוב חנויות, או בפרויקט של עיצוב משרדים, למומחיות של מעצבת פנים מקצועית אין תחליף באמת. מעצבת פנים מקצועית לא רק תגבש תפיסה עיצובית כוללת עבור החנות או המשרד, אלא תייעץ ואפילו תנהל את הביצוע של עיצוב הפנים הנבחר, לרבות התקשרות עם גורמי מקצוע בהתאם לתקציב שתגבשו ביחד איתה.

מעצבת פנים המתמחה בעיצוב משרדים או עיצוב חנויות תדע להציע ולבצע את השילוב הנכון בין ציוד משרדי לבין עזרים ויזואליים עיצוביים, תוך שמירה על המיתוג והקו השיווקי של החנות או המשרד.

כאן חשוב לציין כי רצוי לשכור מעצבת פנים המכירה את האיזור ואת הסגנון הנהוג באותו איזור גיאוגרפי, על מאפייניו השונים. מעצבת פנים בצפון מכירה מן הסתם את איזור הצפון, את תושביו שהם הלקוחות העיקריים של אותו עסק, ואת העיצוב הנהוג אצל מתחריו של העסק.

עיצוב משרדים או חנויות אינו עניין של מה בכך – הוא יכול להכריע גם חלק מהתוצאות העסקיות שלכם: אם הוא משרה אווירה של נינוחות על העובדים, הפריון והתוצרים שלהם יעלו ותעלה איכותם; אם הוא משלים ומעצים את המסר השיווקי של העסק, ומאפשר חווית שירות או קנייה טובה עבור הלקוחות, הוא גם יקצר את הדרך לביצוע של יותר מכירות ורווחים בעסק.

חדשות נוספות
ניווט מהיר
רוצה לכתוב מאמרים מקצועיים?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
אנשים מחייכים בניית אתר