לוח מחיק

לוח מחיק

לוח מחיק – לוחות מחיקה קיימים כבר כמה עשורים ומעט מאוד השתנה באופן עבודתם, כתוב, מחק, חזור.

אבל עם כלי כל כך פשוט קדימה, תמיד יש משהו יוצא דופן באופן שבו בסופו של דבר נעשה בו שימוש, במיוחד עכשיו כשחידושים נוספים גרמו לפונקציונאליות של לוח המחיקה לחרוג ממקורות הלוח.

כיום לוחות מחיקים רבים מגיעים עם שטח ממוגנט, ושאר עזרים מתקדמים.

לכן הלוח המחיק הפך כבר מזמן לכלי חובה בכל הנוגע לציוד משרדי.

משרדים ולוח מחיק

משרדים רבים משתמשים בלוח מחיק על מנת לייעל את תהליך העבודה, ולשפר את הגישה של העובדים וההנהלה, לחומרים חיוניים לביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר.

לוחות מחיקים לחברות שעוסקות בקידום דיגיטלי

אחד השימושים הנרחבים ללוחות מחיקים קורים במשרדים לקידום דיגיטלי.

משרדים אשר מתמחים בבניית אתרים, שיווק דיגיטלי, קידום אתרים ועוד.

משתמשים בלוח מחיק במהלך התכנון, על מנת לשקף את הרעיונות של הצוות על משטח קריא וברור.

שימושים נוספים ללוח מחיק

הלוח המחיק שברשותכם יכול לשמש לעוד מספר שימושים נוספים, מלבד כתיבה ומחיקה עם טוש או גיר.

בין השימושים הפופולאריים ללוח מחיק:

  • תליית תמונות – מאפשר לכם לתלות תמונות על הלוח, להברה של נקודה או הדגמה, או סתם בשביל לתלות את תמונת הצוות ממסיבת הפורים האחרונה.
  • לוח מודעות – לוח מחיק יכול לשמש את המשרד שלכם לתליית מודעות הקשורות לעבודה עצמה, או לחיים החברתיים במשרד.
  • כלי חברתי – במשרדים רבים לוח מחיק משמש גם ככלי שימושי במיוחד בתחום החברתי של המשרד. זאת בשל היכולת לכתוב הודעות לעמיתים על גבי הלוח המגנטי, בנוסף לפעילויות חברתיות שונות. כמו למשל: רישום של כמות הפעמים שכל עובד עלה במדרגות במקום להשתמש במעלית. ובחירת המנצח בכל חודש, כמשחק חברתי המשלב בתוכו אלמנטים, של שמירה על הבריאות.

סוגים שונים של לוחות מחיקים

כעת נפנה לסקור מספר סוגים פופולאריים של לוח מחיק.

כאשר כל לוח מתאים לסוגים שונים של עבודות, משרדים ויישומים, בנוסף לכך הלוחות מחיקים הבאים, נבדלים גם באיכות, הזמן שלוקח להם להישחק (אם בכלל), גודל ועוד.

לוחות מלמין  – מלמין הוא סוג הלוח שאתה צפוי לראות ברוב בתי הספר והמשרדים. מלמין הוא ציפוי למינציה שהוא למעשה פלסטיק גב על ידי לוח לחץ. זוהי השיטה המשמשת לרוב הלוחות הלבנים. זהו הסוג החסכוני ביותר של מודעת לוח לבן, הוא עשוי מרבד זול. לוחות מלמין נוטים להישחק מהר יותר מאשר סוגים אחרים של לוחות. הם יכולים להיות מועדים להחזיק שאריות סמן יותר מחומרים אחרים מכיוון שהמשטח יכול, עם הזמן, להיות חדיר יותר. בעיה שכיחה נוספת היא שהם יכולים להתעוות בשלב מוקדם בחיי המדף שלהם.

לוחות פורצלן (קרמיקה)  – לוחות פורצלן הם לוחות מחומר עמיד מאוד שאינו נקבובי כלל, כלומר משטח שאינו נוטה להיסדק. החומר הבלתי נקבובי של חרסינה אומר שהלוחות הלבנים סופר קלים לניקוי ונשארים לבנים יותר לאורך זמן. עם זאת, נסיגה משמעותית של חרסינה היא הכבדות שלהם. כדי להזיז לוח חרסינה עשוי לדרוש מאמץ קבוצתי.

לוחות זכוכית  – לוחות זכוכית נחשבים באופן נרחב לאופציה הטובה ביותר עבור לוחות. גורמים רבים רואים בזכוכית כבחירה הטובה ביותר של משטח לוח לבן, כולל העמידות, קלות השימוש והחוסן. אלו הם לוחות מחיקים פופולאריים ביותר, עבור משרדים יוקרתיים. מתחומי עריכת הדין, ראיית חשבון וקליניקות רפואיות.

לוח מחיק מגנטי – רעיונות אטרקטיביים

הבחירה ליישם לוח מגנטי או שכבות צבע מגנטי ואז מחיקה, מעניקה לכם שתי תכונות במקום רק אחת.

אתם יכולים ליצור לוח רעיון מולטימדיה על ידי הצבת שבבי צבע, דוגמאות מדגמיות או קריקטורה מועדפת של ממש.

שיעזרו במהלך סיעור המוחות שלכם. למרות שזה לא אידיאלי עבור כל מקומות העבודה, זה נהדר אם אתה רוצה להביא תדפיסים, תמונות או דוגמאות כדי להוכיח נקודה, להמחיש ציר זמן או למצוא פתרון.

אטבי קלסר מגנטי שימושיים במיוחד מכיוון שאתם יכולים להחליף את מיקומם של הדברים, מבלי להרים בנפרד את הדוגמה/תמונה/ההדפס והמגנט.

איזה סוג לוח הוא הכי טוב?

אז איזה סוג לוח מחיק הכי טוב? ביטלנו כמה תפיסות שגויות נפוצות לגבי לוחות מחיקים לעומת לוח מחיקה יבשה, ועכשיו הגיע הזמן לבחור מי הטוב ביותר.

אם אנחנו צריכים לבחור חומר אחד ללוח מחיק, זה ללא ספק לוח מחיקה מזכוכית יבשה.

היתרונות של לוחות זכוכית חורגים מעבר לנוחות השימוש.

למרות שהם עשויים להיות השקעה משמעותית יותר מלוח מלמין סטנדרטי, הם יעמדו במבחן הזמן מבחינת עמידותם ועמידותם בפני שריטות ברמת פני השטח, סימני שפשוף ושקעים.

מה עם התקציב?

עם זאת, אם יש לכם תקציב מוגדר מראש שאינכם רוצים לבזבז יותר מדי כסף על לוח מחיק, לוח מלמין קלאסי הוא האופציה החסכונית ביותר בטווח הלוחות המחיקים בשוק.

אותו דבר, אם אתם לא צריכים את הלוח, כדי להחזיק לכל החיים, או שאתם עדיין לא בטוחים כמה תועלת תפיקו ממנו, אז בחירת לוח מלמין כנראה תתאים לכם יותר.

חדשות נוספות
ניווט מהיר
רוצה לכתוב מאמרים מקצועיים?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
אנשים מחייכים בניית אתר