מפת אתר איך לייצר אותה בקלי קלות

מפת אתר

מפת אתר – כמי שבעלי עסק שלו משוייך אתר עסקי, תדמיתי או מכירתי, אחת המטרות הגדולות ביותר היא שגוגל ימנף אותו כדרך קבע כמה שיותר למעלה במנועי החיפוש שלו ושהאתר ישאר במקום גבוה לאורך זמן. לצורך זה, גוגל בעצם סורק את האתר לעיתים קרובות ובודק את איכות ואמינות התכנים שבו, תוך כדי מעקב אחר ריענון האתר ותכנים חדשים שמופיעים ועולים בתוכו.

הסיבה לרדיפה אחר התהליך שגוגל מבצעים היא כדי שהם יסרקו את האתר קבוע ויציגו את התכנים והשינויים באתר לגולשים באתר העסק, בין אם אלו לקוחות חוזרים או לקוחות פוטנציאליים שנחשפו לאתר לראשונה. מפה באתר קיימת עבור בעלי העסק באתר, כדי לוודא שאכן העמודים באתר נסרקים באופן קבוע על ידי גוגל, כאשר ישנם שני סוגים של מפות.

ראו הוזהרתם 🙂

מאמר זה לא בא להדריך אתכם כיצד לבצע קידום אורגני בגוגל, תוכלו למצוא הרבה הדרכות וסרטונים של חברות לקידום אתרים ברחבי הרשת, מאמר זה יכול לעזור ברמה הטכנית למי שכבר מבין בעולם התוכן הזה אך לא לכאלו שממש בתחילת דרכם..

מאמרים נוספים:

סוגים של מפות אתר

למרות שקיימים מספר סוגים שונים של מפות אתר, בייחוד כאלו שמותאמים לסוגי תכנים, כמו לתכנים של ווידאו או תמונות למשל. אך שני הסוגים הנפוצים והפופולריים ביותר הם מפת האתר XML ומפת האתר HTML. עם זאת, אין צורך בשתיהן יחדיו ולמרות הפופלריות, לרוב בעלי אתרים משתמשים ב XML. כמפת אתר HTML כוללת בעיקר קישורים ל מודים הפנימיים של האתר לפי הבחירה של סדר הצגתם לגוגל, ועל פי סדר היררכי מובנה ומומלץ על ידי מומחי התחום.

אך מכיוון שזה לא באמת פרקטי ונפוץ להכין את הסדר ההיררכי באתר באופן פרטני וידני, מפת אתר XML פותרת את הסוגיה בכמה הקלקות פשוטות לביצוע הפעולה.

מפת אתר XML היא בעצם תוסף לאתר המכיל קובץ קוד להטמעה בתוך האתר. כמובן שניתן לבנות גם את הקובץ הזה באופן ידני אך אין צורך וזה גורם לעבודה כפולה ומיותרת כאשר כמה לחיצות פשוטות בונות אותו באופן אוטומטי, על ידי הכלים הפשוטים שהוא מציע.

עד כמה חשיבותה של מפת אתר היא גבוהה?

לרוב, אם אתם בטוחים באתר שלכם ובאיכות התכנים שבו, ומשתמשים בקידום אורגני שעושה את העבודה נאמנה ובהצלחה, אין באמת צורך בהטמעת מפה, כאשר אתם מפרסמים ומרעננים את התכנים של האתר שלכם באופן קבוע והאתר בנוי בצורה טובה ומספקת לצרכי העסק שלכם וגם לצרכים של גוגל והסריקה שהוא מבצע. אך בכל זאת למפת XML ישנם כמה יתרונות חשובים.

היתרונות העיקריים של מפת XML

לרוב, כמעט בכל אתר ישנם כמה עמודים או לפחות עמוד אחד שזניח יותר ובו אתם לא ממש מעדכנים את התכנים לעיתים קרובות, ומפת אתר XML מהווה את הפתרון לעמודים המוזנחים הללו, כמו גם סריקת עמודים חדשים וטריים שעדיין לא עברו את תהליך הסריקה של גוגל ולא הספיקו להתעדכן מכיוון שהתכנים הועלו זה עתה.

מפת XML מאפשרת לגוגל לסרוק בקלות יתרה עשרות וגם מאות עמודים שקיימים באתר העסקי שלכם, ללא צורך בעבודה סיזיפית על הכנת מפה באופן ידני. מפת XML מאפשרת לבצע את התהליך בלחיצת כפתור אחת פשוטה על הקובץ, גם אם אתם מבצעים שינוי של הוספת או הסרת עמוד. הוספת מפת אתר מאפשרת בתהליך הסריקה של גוגל להכיר אתרים חדשים כמו גם וותיקים, לגשת אליהם ולשפר אותם על ידי כך שהם מאנדקסים אותם.

כך תוכלו לאפשר לגוגל לגשת לאתר שלכם בקלות על ידי מפת האתר

לאחר שקיימת ברשותכם מפת XML והקובץ הנגיש שהועלה לשרת לשימוש, כנסו דרך חשבון הגוגל שלכם ל Google Search Console, כלי המאפשר לכם לשלוח לגוגל ישירות את מפת האתר ולסרוק את העמודים שבאתרכם בדיוק רב, במהירות ובנגישות קלה, תוך כדי עדכון שוטף של גוגל על כל שינוי המתבצע בתכנים שלכם.

אם האתר שלכם מבוסס על תבנית של וורדפרס, היתרון בכך הוא שבנו אותו בוורדפרס קיימים תוספים לנוחיות השימוש שלכם, המאפשרים גם כן יצירת מפת XML בקלות רבה, הכלי YOAST למשל. בעזרתו תוכלו להטמיע את הקובץ בשרת בקלות לשימוש של גוגל והאינדקס לסריקה מהירה.

אם האתר אינו מבוסס על תבנית של וורדפרס אלא תבנית אחרת, ישנם כלי נוספים לשירותכם כמו XML SITEMAP GENERATOR כתוכנה מותקנת או דרך אתר האונליין של התוכנה XML-SITEMAPS.COM.

גם בעזרת כלים אלו שבדוגמא תוכלו בלחיצת כפתור לייצר מפת אתר מהירה ונגישה מאוד שתשמש אתכם נאמנה לצרכי הסריקה בגוגל.

חדשות נוספות
ניווט מהיר
רוצה לכתוב מאמרים מקצועיים?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
אנשים מחייכים בניית אתר