תתקדמו לקידום אתרים ברשת והרוויחו לקוחות עם השיטה שמביאה תוצאות!

קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני -תתקדמו לקידום אתרים ברשת והרוויחו לקוחות עם השיטה שמביאה תוצאות! בשנים האחרונות עסקים רבים מתמקדים יותר בשירותי קידום אתרים אורגני. SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש) הוא תהליך של תיקון וחישוב ממוקד יותר להבאת מבקרים לאתר על ידי מנועי חיפוש, באמצעות השפעה על תוצאות חיפוש חינמיות או "אורגניות".

המיקום של אתר אינטרנט בתוצאות החיפוש צריך להיות גבוה ככל האפשר כדי להבטיח יותר ביקורים ממשתמשים באתר זה

האינטרנט הוא "מפלצת" ענקית. יש בו מיליארדי אתרים, בכל מיני תחומים, כאשר בכל תחום ישנה תחרות עזה על תשומת ליבו ועל עצם החשיפה לגולש הרלוונטי. בסופו של דבר, רלוונטיות היא שם המשחק: את בעלי האתרים לא מעניין שכל העולם יגלוש באתרים שלהם, אלא רק גולשים שבאמת מתעניינים באתרים אלו.

לשם כך בדיוק נוצרו מנועי החיפוש, ובראשם גוגל, שמשמש עד היום כמוביל עולמי, שלא לומר מונופול, בתחום החיפוש באינטרנט. אנשים רוצים הכוונה לתחומי העניין שלהם, לפי מילות חיפוש. גוגל, מצידו, כמו כל יתר מנועי החיפוש – הינו רובוט ענקי הסורק בכל רגע נתון את כל האתרים בעולם, מצלם אותם ומנתח אותם, כדי שיוכל להגיש את תוצאות החיפוש הרלוונטיות ביותר עבור מילות החיפוש בהן משתמשים הגולשים.

גוגל ומנועי החיפוש האחרים כל העת משכללים את רובוט הסריקה שלהם, הידוע בכינויו "זחלן", כאשר עוד ועוד פקטורים משפיעים על דירוג האתרים לפי מילות חיפוש. מכיוון שישנן רק עשר תוצאות בכל עמוד חיפוש, התחרות על העמוד הראשון כמובן עזה במיוחד – שכן בדרך כלל יש הרבה יותר מעשרה מתחרים לכל תחום, בוודאי בתחומים מסחריים או רווחיים.

על מנת להתברג בתוצאות החיפוש בעמוד הראשון, יש לבצע קידום אתרים אורגני – הדורש ידע, מיומנות, ניסיון והתמדה מצד אנשי מקצוע המבינים את האמנות של קידום האתרים אורגני.

מה הם היתרונות של קידום אתרים אורגני?

עד 75% מהקליקים, כלומר כניסות לאתר, הם תוצאות אורגניות. מבקרים סומכים על התוצאות ראשונות שיוצאות להם במנועי החיפוש, מכיוון שהם חושבים שהתוצאות הללו הכי רלוונטיות לשאילתות החיפוש שלהם. בנוסף, ישנו "אפקט העצלנות" – לאנשים אין בדרך כלל כח או סבלנות לגלוש לעמודים משניים בתוצאות החיפוש, ולאחר כמה אתרים בעמוד הראשון בוחרים את הפתרון הרצוי להם מבניהם.

מנועי החיפוש נותנים לכל אחד את ההזדמנות לקבל את ההובלה במנועי החיפוש על ידי מילות מפתח המוזנות בשדה החיפוש, בתנאי שהם מבינים על מה האתר נכתב או מדבר.

למשל, אם המשתמש מתעניין בנושא ספציפי, כאשר לצורך חיפוש החומר הדרוש הוא משתמש באמצעות מילות מפתח פופולריות. הדירוג שיינתן לאתר בתוצאות החיפוש יהיה תלוי באופן שבו האתר מספק מידע על הנושא הנשאל, עד כמה האתר תואם את מילות המפתח שהמשתמשים מזינים ועד כמה האתר והתוכן פופולאריים ומקוריים.

מאמרים נוספים:

שיטות עבודה מומלצות לקידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני תלוי ישירות בתוכן האתר. מכאן שאפשר לשפר את סיכויי הקידום של האתר שלכם על ידי תוכן איכותי אשר עומד בתנאי ה-SEO:

  • אופטימיזציה: סדרו את תוכן האתר בעזרת אופטימיזציה מירבית של מילות מפתח בטקסט, באמצעותן המשתמש מוצא את האתר. עד לאחרונה ניתן היה למקם מילה אחת לפחות כמה עשרות פעמים, לכלול אותה בעמוד יותר מאחרות וכך להביא את האתר למקומות המובילים בדירוג. כעת, מנועי החיפוש המובילים דורשים בחירה נכונה של מספר מילות המפתח בשימוש, או של אחוז השימוש במילה מתוך הטקסט הכללי באתר. מילת מפתח ראשית צריכה להיות בין 1% ל-2% מהטקסט באתר.
  • מפת אתר: כדי שהאתר יימצא על ידי מנועי החיפוש, הדרך הטובה ביותר היא להשתמש במפת אתר. כך לכל עמוד יהיה קישור מעמוד מפת האתר לעמוד הנדרש.
  • קישורים: צרו קישורים עם אתרים אחרים שיש להם מידע דומה או מתחרה. על ידי יצירת קישורים נכנסים רבים המפנים לאתר אינטרנט, למנועי החיפוש יש סיבות ודרכים נוספות לבקר בתוכן האתר המסוים הזה.

 

בעניין בניית הקישורים חשוב לומר כי יש לבנות קישורים נכנסים לאתר מאתרים רלוונטיים בלבד – קניית קישורים מאתרים לא רלוונטיים עלולה להזיק למאמצי קידום אתרים אורגני שלך; כמו כן, שימוש ב"אתרי זבל" (ספאם) עלולים לפגוע פגיעה של ממש בקידום האתר שלך!

קידום בשווקים החופשיים כמו גוגל

שוק קידום אתרים אינו באמת שוק חופשי. גוגל מתנהלת מול עולם קידום האתרים ומתייחסת אליו בעויינות כבר שנים, מתוך הנחה כי מקדמי אתרים מנסים "לרמות" את האלגוריתם של גוגל ולהסיט תנועה באופן מלאכותי לאתרים המקודמים.

כיום מקצוע SEO  קידום אתרים בגוגל הוא המרכיב העיקרי בעליית השיווק במנועי חיפוש בגוגל עצמו. גוגל ביקשה להשתלט על תחום השיווק של SEO כאמצעי שליטה והכוונת תחרות. במובנים רבים זה הצליח.

יש הרבה שיטות מומלצות ומדריכים לקידום אתרים אורגני בימינו, אשר מנסים לנווט את האתר שלכם להצלחה על ידי שימוש באינדיקטורים של SEO. לאחרונה גוגל קידמה במנועי החיפוש שלה אפשרויות איתור על ידי צילום או תמונה, מה שנותן לכם עוד נישה להצליח בא על ידי שיווק אינטנסיבי של עיצוב לוגו ותמונות ייחודיות מהאתר שלכם ברחבי הרשת ובעולם האמיתי.

קידום אתרים אורגני או ממומן?

תמיד ישנה האפשרות לקדם את האתר שלכם גם באופן ממומן, ובכך כביכול "לעקוף" את התחרות האורגנית תוך הגעה מהירה לעמוד הראשון של גוגל. יחד עם זאת חשוב לציין שני דברים בהקשר זה: קליקים מהעמוד הראשון הינם בדרך כלל יקרים מאוד, ויש לבצע אופטימיזציה של האתר אליו מנתבים את התנועה על מנת לשפר את ציון האתר ולהוריד את מחיר הקליק.

התכונה השניה של קידום ממומן הוא תלות מוחלטת בפלטפורמת הפרסום – כלומר, כל עוד המפרסם משלם, מודעתו תופיע ותנועה תנותב לאתר הרצוי לו; ברגע שייפסק התשלום, המודעה תיעלם ותיפסק התנועה.

לכן מומלץ לנקוט באסטרטגיה משולבת, של קידום אתרים אורגני וקידום ממומן על מנת להשיג תוצאות אופטימליות, כמובן בהתאם לתקציב ולמידת רווחיות הקידום עבורך.

חדשות נוספות
ניווט מהיר
רוצה לכתוב מאמרים מקצועיים?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
אנשים מחייכים בניית אתר