ניהול קמפיינים באינטרנט – הדרך הנכונה לקמפיין מוצלח באינטרנט

ניהול קמפיינים באינטרנט

ניהול קמפיינים באינטרנט – הדרך הנכונה לקמפיין מוצלח באינטרנט, כדי להגיע אל הלקוחות שלך באופן מפולח וממוקד, יש צורך בניהול חכם של קמפיינים באינטרנט – בין אם מדובר בקמפיין ממומן ובין אם מדובר בקידום אורגני, שגם נחשב לקמפיין לכל דבר.

כן, אתם יכולים לנסות ולעשות זאת לבד – אבל ריבוי המשתנים והמורכבות הגבוהה של עיסוק זה עלולים להשפיע לרעה על תוצאות הקמפיינים.

ניהול קמפיינים באינטרנט שבאמת עושים הבדל עבור העסק שלך הוא עניין למקצוענים.

מורה נבוכים לקמפיינים באינטרנט

כולם, בוודאי עסקים, רוצים להתבלט ברשת האינטרנט: בין אם במנועי החיפוש או ברשתות החברתיות, באופן טבעי, בעלי עסקים רוצים שקהל לקוחותיהם הפוטנציאלי יראה אותם ואת המסרים השיווקיים שלהם.

לכן אין להתפלא על המאמצים והכספים הרבים המושקעים בהקמת אתרי אינטרנט וניהול רשתות חברתיות עבור עסקים, שהם מגזר צומח מאוד, במיוחד בזמן משבר הקורונה – בו כולם הבינו שנוכחות באינטרנט איננה עוד אופציה, אלא חובה קיומית לכל עסק.

אולם בניית אתרי אינטרנט מושקעים ועמודים עסקיים ברשתות החברתיות הינו החלק הקל – גם אם לא תמיד הזול – מן המערכה הזו.

המערכה הקשה באמת היא הבאת הגולשים הנכונים אל אותם נכסים דיגיטליים.

עוד יותר קשה להמיר גולשים ללקוחות מתעניינים וללקוחות משלמים.

זהו ללא ספק משחק של מספרים, שהינו אמנות שיווקית בפני עצמה.

בסופו של דבר, כמו כל עיסוק, גם את אמנות ניהול קמפיין בגוגל תוכלו ללמוד בעצמכם, אולם אין תחליף לידע רחב וניסיון רב בשדה הקרב המשתנה תמיד של האינטרנט על שלוחותיו השונים.

לכן, אם אתם רוצים תוצאות מקצועיות וטובות, מומלץ להשתמש בשירותי סוכנות דיגיטל ניהול המתמחים בהקמה וניהול קמפיינים מקצועיים באינטרנט, לפי סוגי הקמפיינים שתרצו לנהל וסוגי הקמפיינים שנכונים במיוחד עבור העסק שלכם, על פי פילוח הקהל הרצוי והמתאים לו.

ניהול קמפיינים באינטרנט: גוגל ממומן

ניהול קמפיינים בגוגל באמצעות קידום ממומן דורש מיומנות רבה וידע גדל תמידית על העדכונים השונים של מנוע החיפוש הפופולארי והגדול בעולם.

ראשית, יש לאפיין את העסק ואת קהל היעד האידאלי עבורו, לרבות מיקומים גיאוגרפיים ודמוגרפיה נוספת, מפורטת ככל האפשר, של קהל היעד.

לאחר מכן יש לבנות עמוד נחיתה ייעודי לקמפיין, בעל מהירות טעינה גבוהה וניסוח מדוייק המתאים למסרי הקמפיין.

לאחר מכן יש לגבש רשימת מילות חיפוש רלוונטית, ואז לבצע עליה מחקר מילות חיפוש, שיגלה מהי רמת החיפוש המשוערת עבור כל מילה, ומה עלות הקליק או החשיפה עבורה. עלויות אלו יקבעו את התקציב המינימלי אשר עשוי להביא תוצאות.

לאחר מכן יש לגבש את הנוסח והניראות של המודעות השונות, תוך בניית מספר סדרות של מודעות שונות, אותן יש לבחון כדי למצוא את הקומבינציה והנוסח הנכון, שמשיג את התוצאות החיוביות הגבוהות ביותר בקמפיין.

בעת ניסוח המודעות, יש גם להתחשב בסוג הפרסום בגוגל הנכון ביותר עבור העסק: קמפיין מילות חיפוש, קמפיין רשת שותפי התוכן של גוגל או אפילו קמפיין באתר יוטיוב, המבוסס וידאו כמובן.

רק לאחר קביעת נוסח מודעה מנצח, ניתן להגביר את הווליום של אותו קמפיין בגוגל, מבחינת נפח תנועה ותקציב פרסום.

גם לאחר מציאת מודעה מנצחת, ניהול קמפיינים באינטרנט בגוגל הממומן לא מסתיים, כאשר יש לעקוב כל העת אחר ביצועי הקמפיין ולרענן מדי פעם את המודעות, אשר לאורך זמן האפקטיביות שלהן יורדת.

ניהול קמפיינים באינטרנט: פייסבוק ממומן

ניהול קמפיינים בפייסבוק, באמצעות קידום ממומן בפייסבוק, עיצוב וקריאייטיב באנרים מעוצבים ועוד, הינו מערכה שונה לגמרי – אם כי לא פחות מורכבת – מזו המתנהלת בפלטפורמת המודעות בתשלום של גוגל.

אם גוגל הוא קודם מנוע חיפוש, פייסבוק הוא קודם כל רשת חברתית, בה אנשים משתפים חוויות מחייהם ואת הגיגיהם בשלל נושאים. יש לכך השלכה ברורה על הלך הרוח של הגולשים: בגוגל אנשים מחפשים פתרונות לשאלות, בפייסבוק הם מחפשים חוויות חברתיות.

האופי החברתי של פייסבוק אינו סיטואציית מכירה אידאלית. מצד שני, אתר פייסבוק על שלוחותיו השונות – אינסטגרם ו-ווצאפ – יודעים הרבה מאוד על המשתמשים שלהם, לרבות העדפות שונות, גיל, דמוגרפיה, מקום מגורים, רמת הכנסה ועוד.

תוכן ממומן: עיצוב גרפי לקאבר בפייסבוקעיצוב משרדים – הסוד לעיצוב פנים מנצח בעסק ובמשרדקצת על עיצוב ובניית אתרי תדמית

הפילוח הדמוגרפי המדוייק של משתמשי פייסבוק ושלוחותיה מאפשר פרסום ממומן מבוסס דמוגרפיה ותחומי עניין מפורטים. ניתן לפרסם לקבוצות גיל, במיקומים מסויימים, של בעלי עניין בתחומים או מוצרים מסויימים.

לשם הקמת קמפיין פייסבוק צריך לגבש את הפילוח הדמוגרפי הרצוי, האיזורים בהם רוצים לקדם את העסק שלך ואת המסר השיווקי המדוייק עבור אותו קהל. ייתכן כי תצטרכו לגבש מסרים שיווקיים שונים, לקהלי יעד שונים, כך שניהול קמפיין בפייסבוק מורכב למעשה ממספר קמפיינים נפרדים בשונה מניהול קמפיין בגוגל.

לאחר גיבוש ראשוני של קהל היעד בקמפיין, יש להחליט על סוגי המודעות הרצויים: מודעות פוסט, מודעות וידאו, מודעות תמונה, קליק לאתר, קמפיין המרה, קמפיינים להורדת אפליקציות ועוד. נדרש ידע רחב בסוגי הקמפיינים ומאפייניהם השונים כדי להתאים את סוג המודעה הטוב ביותר לעסק שלך.

לאחר מכן יש לגבש סדרת מודעות, כדי לבחון איזו מודעה אפקטיבית יותר; כמו בגוגל, גם בפייסבוק יש לנטר ולעקוב אחר ביצועי הקמפיין, ולרענן את המודעות מדי פעם.

ניהול קמפיינים באינטרנט: קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני, כלומר המאמץ להציב את האתר העסקי שלך בעמוד הראשון של גוגל בתוצאות החיפוש הרגילות, אמנם אינו מצריך תשלום כספי לגוגל, אולם הינו כרוך במאמץ מתמשך שהינו קמפיין לכל דבר ועניין.

ישנם פקטורים רבים המשפיעים על דירוג אתרים בגוגל, אשר מהותם לא תמיד ברורה עד הסוף בגלל העמימות שגוגל עצמה נוקטת בפומבי בעניין זה, וחלקם לא ידועים כלל בציבור.

מה שברור, הוא שעל מנת לעשות קידום אתרים בגוגל בלבד שיש לבצע אופטימיזציה של תוכן ושל האתר עצמו, וכן לנהל קמפיין לצבירת קישורים חיצוניים המפנים לאתר מאתרים רלוונטיים בתוכנם, לרבות קישורים מרשתות חברתיות (הנקראים גם "אותות חברתיים", או בלועזית "סושיאל סינגלס").

ללא ספק, ניהול קמפיינים באינטרנט, בין אם קמפיינים ממומנים ובין אם קמפיינים אורגניים, דורשים ידע, ניסיון ומיומנות רבים, אשר לרוב האנשים אין אותו. לכן, להשגת תוצאות טובות לאורך זמן – מומלץ להשתמש בשירותי ניהול קמפיינים מקצועי באינטרנט.

חדשות נוספות
ניווט מהיר
רוצה לכתוב מאמרים מקצועיים?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
אנשים מחייכים בניית אתר